40 års jubilæum i Vejen

    Line Juhl Kronow

    I weekenden kunne Vejen Idrætscenter, som er en del af Danhostel Vejen, fejre 40 års jubilæum.


    Stedet er gået fra at være en lille idrætshal, til et visionært idrætscenter med mange muligheder. Her er næsten en million besøgende og 2.300 arrangementer hvert år fordelt på store og små events, kurser, konferencer, stævner, sportsophold m.m.

    Igennem årene har Vejen Idrætscenter udviklet sig til, at blive et mødested for hele byens kultur- og idrætsliv og er derfor blevet udvidet i flere omgange.

    Læs mere om begivenheden her.

    Læs mere om Danhostel Vejen her.

    Du skal acceptere marketing cookies for at se og tilføje kommentarer.

    Modtag Danhostel nyhedsbrev

    Få konkurrencer, eksklusive tilbud, rejseinfo m.m.
    Halloween i Danmark 2025 – (U)hyggelige oplevelser for børn og voksne
    Andreas Mielow Haastrup

    Oplev Halloween i Danmark 2025 med børnene! Efterårsferien er forbi, men der er stadig mange børnevenlige Halloween-events og stemningsfulde oplevelser i hele landet.

    Direktør søges: Vil du være med til at forme fremtidens Danhostel?
    Andreas Mielow Haastrup

    Danhostel står foran en spændende udviklingsproces, hvor vi skal revitalisere vores brand, styrke vores markedsføring og vækste vores medlemskreds.